Terapi ve Masaj
Masaj Çeşitleri - Derin Doku Masajı
Derin doku masajı İsveç Masajı (Klasik Masaj) ile aynı tekniklere sahiptir. Yalnızca manüpilasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Genellikle ağrı bölgelere uygulanır ve vücuttaki toksinlere atmaya faydası olur.
 
Derin doku masajıyla kan dolaşımını stimüle ederek en derinde bulunan kaslardan toksinlerin arınmasını ve fibrozitlerin dağıtılmasına faydası olur.

Fibrozitin tipik belirtisi boyun, sırt, kol ve bacak ve baldırda birden başlayan şiddetli ağrıdır. Kişi hareket ettikçe kasın ağrıdığından ve dokunduğu zaman acıdığından yakınır. Doktor muayene sırasında, kasılmanın yarattığı düğümlerden kaslardaki spazmı saptar.

Fibrozit tanısına varan doktor buna yol açan nedeni belirleyerek tedavi etmek isteyecektir. Artritin yol açtığı Fibrozit uygun tedavi ile, disklerden kaynaklanan şikayetler ise doktorun ya da fizik tedavi uzmanının yardımıyla düzelir.

Fibrozit nöbetinin şiddetli evresinde iltihap ve ağrı giderici ilaçlar oldukça yararlı sonuç verir. Ağrının dayanılamayacak kadar arttığı durumlarda ağrıyan kasın içine, 'prokain' gibi lokal bir anestezik de yapılabilir ama bu yöntem ancak geçici olarak rahatlık sağlar. Kas spazmları çoğunlukla fizik tedavi uzmanının yapacağı masajla geçer. Dinlenmek ve etkilenmiş bölgeyi sıcak tutmak da ağrıyı azaltır. Soğuk ve nem fibroziti ağırlaştırır.

 
< Önceki   Sonraki >
Her Hakkı Saklıdır © 2020 Terapi ve Masaj - Masaj Terapisi, İstanbul - terapivemasaj@hotmail.com