Terapi ve Masaj
Masaj Çeşitleri - Thai Masajı
Uzakdoğu'da yaygın olarak kullanılan bir masaj türüdür. Thai (Tay) masajı uygulaması çok zor olan tarihe karışan bilgiye dayanarak Wa Po Budizm Tapınağındaki okulda, Budist rahiplerinden gelen bir gelenektir.

İnsan vücudundaki binlerce noktadan 10 önemli noktaya, vücudumuzun rahatlamasını sağlayan masaj uygulamaları yapılmaktadır. Masörler (ve Masözler)değişik uygulama ile masaj yaparken, diz ve dirsek, ayak ve ellerini kullanarak gerçekleştiriyor ve yoga'dan hareketler yaptırıyor.

Thai (Tay) masajı, sinirler ve sinir düğümleriyle atardamarlar üzerine yapılan baskılarla, ufak vuruşlarla, germe ve çekmeyle yapılır.Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Bu masaj yönteminin hedefi, vücutta daha iyi bir enerji akımını sağlamak, gerginliği çözmek ve hareket sisteminin daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktır.
Thai masajı, uzman eller tarafından doğru uygulandığında, yerinden oynayan omuriliklere bile çözüm sağlanabilir. Ayrıca baş, boyun ve sırt ağrılarının dinmesine de yardımcı olur. Thai masaj uzmanı yoga posizyonlarını masaj yapılan kişi üzerinde uygular. Bu şekilde omurga araları gevşetilerek damarlardaki akışı rahatlar ve organlara oksijen taşınması kolaylaşır.

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır.

Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.
 
< Önceki   Sonraki >
Her Hakkı Saklıdır © 2020 Terapi ve Masaj - Masaj Terapisi, İstanbul - terapivemasaj@hotmail.com